Žaidimų terapija kaip atradimas psichologijos moksle tapo populiarus 1967 metais. Visai nereikia stebėtis, jog įvertinus žaidimų teikiamą naudą, žaidimo terapija naudojama ne vien dirbant su vaikais, dirbant su suaugusiais žmonėmis ji taip yra pasitelkiama. Kortelės čia taip pat gali pasitarnauti.
Padeda tvarkantis su gyvenimo bėdomis
Žaidimų terapiją naudinga prisiminti, kuomet pastebima, jog įprasta, klasikinė terapija – bendravimas su žmogumi nebepadeda. Verta paminėti, jog žaidimo terapijos, ypatingai tos, kai vartojamos netiesioginės reikšmės, ar tos, kai prašoma žmonių naudoti vaizduotę, yra patariamos naudoti dirbant su klientais, kai juos ilgai jau vargina haliucinacijos bei kliedesiai. Tam tikrais kitais kartais, žaidimo terapija puikiai gelbsti žmonėms, tvarkantis su gyvenimo bėdomis ir negandomis. Čia irgi labai verta prisiminti, jog kortelės gali būti puiki išeitis net ir šiais atvejais.
Žaidimų terapija taikoma žmonėms, kai norima padėti įveikti netekties skausmus, nuotaikos pokyčius, nerimo pasireiškimą, potrauminio streso negalavimus, dėmesio sutrikimus. Žaidimo terapijos būdu dirbant grupėje gimsta saugi atmosfera, kai terapijoje esantis žmogus geba saugiai aiškintis su savo jausmais bei mintimis. Kortelės padeda atrasti šį gražų ir pasmingą jausmą.
Kortelės tarnauja terapijoje
Žaidimų terapija gana puikiai gelbsti net konsultuojant šeimas. Ypatingai tuomet, kai šeimai verta spręsti įšaknijusias asmenines bėdas. Padedat įvairiems žaislams bei daiktams šeimos nariai keičiasi rolių žaidimais, kuria situacijas bei scenarijus iš šeimos kasdienybės. Žaidžiant po truputį atsipalaiduojama bei skleidžiasi santykiai, ryšys, kuris neleidžia šeimai deramai funkcionuoti.
Priemonės, kurios tarnauja žaidimų terapijoje, yra labai įvairios: kortelės, kamuoliai, gėlės, žaislai, knygos, lazdelės ar bet kuris kitas daiktas.
Atkuria prisiminimus
Ypatingai sėkmingai žaidimų terapijoje pasitarnauja smėlis. Pirmiausia jis savo prigimtimi yra labai natūralus, tam tikra prasme jis atkuria žmonių santykius su gamta. Negana to, smėlio dėžė daugumai žmonių turi kažką bendro su vaikyste.
Terapijų metu, kai imamas smėlis, galima pajusti atpalaiduojančią atmosferą, kuri padeda žmogui atrasti ir suprasti labai gilius, skausmo pilnus savo gyvenimo momentus. Tokios terapijos jos nepažinusiems atrodo labai neįprastos ir net keistos, bet jas pravartu išbandyti ir kaip visus kitus naujus dalykus gyvenime.
Kortelės gali būti smagus netikėtumas tiems, kurie nori sukoncentruoti savo mintis, neieškant specialistų pagalbos. Šiuo atveju pats žmogus gali sukurti tą terapiją pats sau, nusiraminti vienas. Tai lyg pokalbis su pačiu savimi, nors kartais ir kiek skausmingas.