Azartiniai žaidimai

Sakoma, jog po poros mėnesių vienas žmogus skaitė žurnalo tekstą apie mašinų avarijos metu byrančiomis stiklų duženomis sužeistą žmogų. Tai buvo suvokimo momentas ir taip karštligiškai dirbo, taip sukūrė pirmą saugiausią Triplex stiklus – ploną plastiko sluoksnį suspaudus tarp kelių stiklo lakštų. Kažkas panašaus nutinka ir kuomet yra išbandomi azartiniai žaidimai.

Azartiniai žaidimai

Visais etapais psichologai daugiau akcentuodavo problemas, o ne tik džiaugsmą, optimizmą, pozityvesnį mąstymą pradėta šnekėti visiškai neseniai. Tiks šis pokytis sparčiai išsigimė: pradėta manyti, jog visi kentė nuo pesimizmo, tik optimistiškesnis ar pozityvesnis mąstymas taps gydanti panacėja.

Nejau išties kiti tokie pesimistiškesni? Tyrimas byloja, jog didesnė dalis žmonių tikrai yra mananti optimistiškiau, tarkim, remiantis valstybinio lygio tyrimų rezultatu, 90 procentų apklaustųjų tvirtina tikį, jog per kitus kelerius metus jau gyvenimas taps kitoks ar geresniu už dabartinį. Azartiniai žaidimai nebyliai primena tą patį. Kartais reikia nebijoti drąsiai galvoti, nes tai kur kas geriau atsiperka. Čia neturėtų būti visiškai jokios baimės, nes ji tikrai nepadės. Galimas dalykas, kad nereikia nieko pernelyg daug planuoti.

Kitoks gyvenimas

Kitais duomenimis, daugiau kaip pusė šalies žmonių lauks ekonominės lemties nušvitimo, o dar kiti stengiasi mąstyti kitaip. Tik mažiau kaip ketvirtadalis žmonių, dažniausiai vyresnio amžiaus gyventojai, pasijuto nusivylę bei laukia pablogėjimo. Azartiniai žaidimai primins kuo reikia tikėti.

Visgi optimizmo naudingumo patvirtinti greičiausiai neįmanoma, yra keli klausimai: ar neabejotinai optimizmas tikrai geras dalykas? Pesimizmo bei optimizmo reiškiniai būna kur kas reikšmingesni, negu gali atrodyti iš pirmo momento. Kurių pavojų kels pesimizmas ir optimizmas ir kokiu būdu tokius dalykus būtų galima laiku pastebėti? Gal pesimistas ar optimistas galėtų pasikeisti? Kokiu būdu suderinti savyje pesimizmo bei optimizmo suvokimą? Pabandykime atsakyti į tokios painokos temos klausimą. Galbūt šiuo klausimu padėtų net azartiniai žaidimai.

Tikras suvokimas

Ką reiškia tapti pesimistu ir optimistu? Galima tai pamėginti suvokti, nes juk azartiniai žaidimai taip pat yra perprantami. Optimistų ir pesimistų giluminiai įsitikinimai tokie, tad nei atostogų planas, nėra sąmoningai kuriamas ir pasirenkamas.

Pagal garsesnę psichologijos klasikų bejėgiškumo teoriją, pesimizmo apraiškos formuojasi dėl nesėkmingos situacijos, kurios žmogus negebėjo kontroliuoti. Kuomet žmogus vėl atsidurs naujoje tokioje situacijoje, jis nebegalės suvokti savo intelektinių potencialų. Gyvenimo aplinkybėse nebeįžvelgsime gerų galimybių, žmonės elgsis neefektyviai, tad blogi pesimistiniai numanymai pasitvirtins.