Azartiniai lošimai

Dažnas iš mūsų neretai blaškosi realiame gyvenime. Anot psichologų, toks yra esminis skirtumas tarp meilės ir įsimylėjimo. Paklausus žmogaus, jis, tikėtina, pasakys, kad meilė – vienintelė jo gyvenime, amžina, o įsimylėjimų gali būti daug. Šis požiūris pasireškia ne vien dviejų žmonių santykiuose, bet net daugumoje kitų gyvenimo etapų – darbo,  laisvalaikio užsiėmimų, dvasinės veiklų. Viena iš tokių veiklų gali būti ir azartiniai lošimai.

Azartiniai lošimai – lengva pasiduoti

Įprastai šnekant, meilė – kai patinka tai, ką sutinkama. Įsimylėjimas – kas tai, kas tai yra. Tokia prasme meilė būna priešinga įsimylėjimui. Šis nenori esamo bei neigia tikrovę vardan kažkokio tikslo. Tokias savo mintis išsako ir įvairūs psichologai.

Anot jų, įsimylėjėliai amžinai kažko laukia bei tikisi. Pokyčių, ypatingo dėmesio, nes jų, kad įsivaizduojami idealai liktų įgyvendinti. Įsimylėjusieji netrokšta regėti, kas iš tikro jiems priešais akis. Šie laukia, kuomet jų išrinktasis bus “teisingas” mylimasis pagal įsivaizduojamąjį formatą. Kuomet realus žmogus nori priešintis, sulaukiama kaltinimų dėl prastos savo jausmų išraiškos. Azartiniai lošimai reiškia visai kitus dalykus. Jie taip pat žadina jausmus, bet jie nesikankina, kai jų išsižadama.

Prasideda kažkas naujo

Įsimylėjėliai galvoja: kaip įmanoma, jog mylimasis kažko nesuprastų? Taigi viskas ganėtinai paprasta: reikia “tik įsimylėti”. Azartiniai lošimai skatina keisti gyvenimą.

Kodėl įsimylėjimo etapą mes linkę dažnokai prilyginame net narkotikui? Tad jis leidžia numalšinti baimę, kuri kyla iš to, jog gyvenime nebėra atramų. Kuomet “narkotiko” nebelieka – prasideda kiti dalykai.

Kai įsimylėjėliai nemato savo buvimo be mylimųjų, tai reiškia, kad žmogus bbaiminasi patys savęs. Be partneriių jaučiamasi nevisaverčiais, tad įsikimbama į savo antrąsias puses lyg narkomanai į dozę.

Nauji pokyčiai

Kai gaunama dėmesio dozė iš mylimųjų, priklausomybė stiprėja. Įsimylėjėlius kaitina pavydas. Buvimas šalia partnerių gerai, nes distancija kelia didelį skausmą – baimes būti vienam su savo pažeidžiamumais be naujų atramų. Azartiniai lošimai užvalda po truputį, o kartais ir labai netikėtai, tampa beprasmišką kažką keisti. Dažniausiai net nesinori jokių pokyčių.

Dažniausiai įsimylėjėliai atsisako pripažinti šias realijas, apeliuodami į savo šventas emocijas. Tuomet netgi kuomet gyvenimas negailestingais etapais perveria viską – net ir svajones, kitokių vilčių dužimas ne visus įtakoja padaryti esmines išvadas. Azartiniai lošimai reiškia naujus pokyčius. Tai visiškai nereiškia, kad ką tik gimė nauja priklausomybė ir nuo jos reikėtų bėgti.